LOADING

Type to search

Dobre wieści w dobie pandemii.

Medycyna i zdrowie

Dobre wieści w dobie pandemii.

Share

Cały świat zwraca oczy ku rozwojowi sytuacji w związku z panującą pandemią wirusa. Temat jest obecnie wszędzie numerem jeden, dlatego i my postanowiliśmy o tym wspomnieć jednak w kontekście dobrych wieści.

  1. Uwaga mamy „nieśmiertelną”, to 102 letnia kobieta mieszkająca we Włoszech. Skąd taki przydomek? Ponieważ kobieta po 20 dniach spędzonych w szpitalu z powodu koronawirusa wróciła do domu, co bardziej zaskakujące z przeprowadzonych badań wynika, że kobieta przeżyła również w dzieciństwie grypę hiszpankę. Nie jeden z nas pozazdrościć jej może zdrowia.
  2. Sytuacja we Włoszech spędzała sen z powiek milionom ludzi, szef tamtejszej Obrony Cywilnej 4 kwietnia poinformował, że sytuacja być może pozwoli na łagodzenie obostrzeń od 16 maja. Choć sytuacja nadal jest trudna, szpitale notują coraz mniejsze ilości osób przyjmowanych na oddziały. Poinformował również, że około 60% chorych przebywa w domu z lekkimi objawami lub bez nich.
  3. Premier Irlandii wraca do zawodu lekarza i chce pomóc w walce z wirusem. Polityką zajmuje się od 7 lat, kiedy to w 2013 r. zrezygnował z zawodu dla polityki.  Tymczasem obejmie jeden dyżur w tygodniu i będzie wspierał szeregi służby medycznej.
  4. Terapia z Lublina daje postępy w walce z COVID-19. Takiemu eksperymentowi poddani zostali trzej pacjenci ze szpitala w Lublinie. Podstawą do jej zastosowania były doniesienia z Chin, Włoch i Hiszpanii. Dzięki niej pacjenci uniknęli podłączenia do respiratorów, a ich stan znaczeni się poprawił.
  5. Sprzęt z Chin już u nas. Na warszawskim Okęciu wylądowały dwa samoloty z Chin ze sprzętem medycznym służącym do walki z koronawirusem. Przesyłka zostanie rozdysponowana pomiędzy szpitale i oddziały zajmujące się zwalczaniem pandemii. Jest to odwdzięczenie się Polsce za pomoc niesioną Chinom w czasie ich walki z wirusem.

Dobrych wieści jest więcej, coraz większa liczba osób wraca do zdrowia po przebytym zakażeniu, wśród ozdrowieńców jest również 101 latek z Włoch, nauka dotycząca koronawirusa idzie do przodu, testowane są coraz nowsze pomysły, a w Chinach wszystko wraca do starego porządku, 4 kwietnia przez dobę nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia lokalnego, a wśród osób przybyłych z zagranicy to 47 osób. Być może to znaki, że bieg sytuacji zaczyna się toczyć w dobrą stronę.